DNA albümü nasıl oluştu?

ŞARKILAR ORTAYA ÇIKARKEN TÜM GERÇEKLİĞİM DEĞİŞİYORDU VE TESADÜF DİYE BİR ŞEY DE YOKTU!

TÜM CANLILARDA, GENETİK TALİMATLARI TAŞIYAN, HEM FİZİKSEL HEM DE SPİRİTÜEL ANLAMDA KİM VE NE OLDUĞUMUZUN TÜM KAYITLARINI İÇEREN HAFIZAYA SAHİP OLAN DNA ALBÜME ADINI VERİYORDU. ASLINDA, ÜÇ ŞARKININ BAŞ HARFLERİNİN BİR ARAYA GELMESİYLE, TESADÜF DİYEMEYECEĞİM BİR ŞEKİLDE ORTAYA ÇIKAN DNA KELİMESİNDEN SONRA BU KONU İLGİMİ ÇEKMİŞTİ VE ARAŞTIRMAYA BAŞLAMIŞTIM.

DNA’NIN, BUGÜN BİLE HALA GİZEMİNİ KORUYAN BİR BİLGİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDE YAZILI KAYNAKLARIN ÇOĞUNDA, AYNI ŞEYLERİN TEKRAR ETTİĞİNİ KEŞFETMİŞTİM. BU TEKRAR EDEN ŞEYLERDEN BİR TANESİ İLGİMİ ÇEKMİŞTİ:

‘GEÇMİŞTEN GETİRDİĞİMİZ, ŞİMDİYE VE GELECEĞE DAİR İNANÇLARIMIZIN, HİSLERİMİZİN HEPSİ BU DNA DENİLEN ÇEKİRDEKTE KAYITLIDIR. DNA’NIN ÇEKİRDEĞİ ONUN ÖZ’ÜDÜR.’

BU, ÜÇLEMENİN ‘DERİN’ OLAN KISMIYDI.

Çoğunlukla farkında olmadığımız ya da merak etmediğimiz belki de inanmadığımız için, gerçekten de Derin doğru bir ifade. Ne olduğumuz-ne olmadığımız, ne yapmamız-ne yapmamamız gerektiği gibi hayati bilgiler belirsizliklerinden dolayı, bu derinde yer alır. Gündelik hayatın kaygıları, sıradan ilişkiler ve olaylara verdiğimiz çelişkili tepkiler ise, yüzeyde kalma arzumuzdan kaynaklanır. Atalarımızdan bize gelen genetik aktarımlar, inanışlar, öğrenilenler ve kendi deneyimlerimizin toplamı, iç çatışmalara sebep olur. Yüzeyde, görünürde olduğumuz insan, derindeki olmaya geldiğimiz insanla çatışır. Tüm bunlar, yüzeyde dalgalanmalara, fırtınalara sebep olur. Arayış bundan sonra başlar. Arayışa çıkan insan da o sessiz, sakin ve sade olana inme arzusuyla DERİN’e doğru bir yolculuğa çıkar. Tıpkı benim yaptığım gibi.

DERİN’e doğru bir yolculuğa çıkmıştım ki, DERİN çıktı ortaya.

DNA’YI ARAŞTIRDIKÇA GÖRMÜŞTÜM Kİ, BİLİM ESKİDEN, DOĞUMDAN ÖLÜME KADAR AYNI DNA YAPISININ TAŞINDIĞINI İLERİ SÜRERKEN, GÜNÜMÜZDE DNA MOLEKÜLER YAPISININ BELLİ AKUSTİK YA DA TİTREŞİMSEL FREKANSLARDA DEĞİŞEBİLECEĞİNİ İSPATLAMAKTAYDI. DOLAYISI İLE ZİHNİMİZDEN GEÇEN HER DÜŞÜNCE, AĞZIMIZDAN ÇIKAN HER SÖZ DNA YAPISINI VE ONUN YARATIMLARINI ETKİLİYORDU. YANİ ‘NİYET’LERİMİZ ÇALIŞIYORDU.

NİYET, ikinci olarak girmişti albüme.

Düşünceler duyguları, duygular eylemleri ve eylemler de kaderimizi belirler. Niyet etmek, bir şeyi en saf haliyle kalpten istemektir. Kalp, iki kalp atışı arasındaki sessizliğe yerleşen niyetimizin olumlu ya da olumsuz oluşu ile ilgilenmez, yalnızca yalın ve saf oluşuna bakar ve bu niyeti gerçekleştirmek için bir sonraki vuruşunu yapar, sonra bir daha ve bir daha… Kalpten yayılan her düşünce DNA’nın yapısında değişime yol açar ve fiziksel dünyada bir Niyet gerçekleşmiş olur. Bu gerçekten doğruydu. Aslında ben istediklerimi yaşıyordum. Önemli olan ise, ne istediğimizi bilmek, kendi yolumuzu, kalbimizin yolunu bulabilmekti. Ve anlıyordum ki, benim DERİN NİYET’imdi bu müzik albümünü, DNA’yı şekillendirmeye başlayan.

DNA İÇİMİZDEKİ, ÖZÜMÜZDEKİ MUCİZEYİ TEMSİL EDİYORDU. DNA VE DUYGULAR ARASINDAKİ İLİŞKİ, ZAMAN VE MEKAN SINIRLARINI AŞIYORDU. YARATIMLARI VE ETKİLERİ DE MUCİZEVİYDİ. HER İKİSİNDE DE GEÇMİŞ VE GELECEK ŞİMDİ’DE VE BURADA’YDI. BU MUCİZE AŞK’TI…

AŞK üçüncü şarkı olarak albüme girdiği zaman,

DERİN NİYET’im çoktan çalışmaya başlamıştı. Anahtar kilitin içinde dönmüş, kapı açılmış, önüme sonsuz bir yeni dünya, bir başka gerçeklik çıkmıştı. Mucizelerin olağan ve sıradan olduğu, zamanın ve mekanın önemini yitirdiği, geçmiş ve geleceğin olmadığı, sadece AN’ın olduğu, AŞK’ın ortasında tanık olunan mucizeler ve mucizelerin beslediği duygular ile yaşanan AN’lardan oluşan bir dünya… Sonuç yani gelecek değil, süreç yani AN vardı bu dünyada.

AŞK, yeni bir bilinçti benim için; aşkın bir bilinç.

GERÇEK İYİLEŞME VE BÜTÜNLEŞME, ÖZÜMÜZE YAKINLAŞMA İLE OLUR.

DERİN NİYETLE, ZAMANSIZ BİR ZAMANDA BAŞLAYAN YOLCULUĞUMUZDA “BİRİSİ” OLMAYI ÖĞRENDİĞİMİZ HER AN, AŞKTAN, CENNETTEN VE “OLMAYA GELDİĞİMİZ İNSAN”DAN, BİRAZ DAHA UZAKLAŞIYORUZ. ÇILGINCA KURULMUŞ BİR SİSTEM İÇİNDE “KENDİMİZ” OLMAYA ÇALIŞIYORUZ. KENDİMİZ OLDUĞUMUZU ZANNETTİĞİMİZ ZİHNİMİZ VE BEDENİMİZ, GERÇEKTE BİR YAŞAM YARATMAK İÇİN ARAÇLARIMIZ. ASLOLAN İSE İHTİYACIMIZ OLAN HERŞEYE, HER ZAMAN, TAM ZAMANINDA KAVUŞACAĞIMIZIN İNANCI İLE, FARKINDALIKLA DENEYİMLEDİĞİMİZ YAŞAMIMIZ…

Bir Cevap Yazın